Łomża

Szkoła Językowa ALMA MATER, sklep MILA
Tel.: 86 216-29-37
Email: lomza@twoja-szkola.pl

Zapisz się na rok szkolny 2017/2018! Nie zwlekaj!
2017-07-07 11:33:49

Uwaga! Ministerstwo edukacji wprowadza zmiany w systemie kształcenia dorosłych!
Obecnie po szkole zawodowej, żeby zdobyć wykształcenie średnie w liceum zaocznym wystarczą niecałe 2 lata. W następnym roku ministerstwo wdraża reformę wprowadzającą 4-letnie licea. Zapisz się teraz na starych korzystniejszych zasadach. To już ostatni dzwonek!

• Nie pobieramy żadnych opłat, cała szkoła jest za darmo.
  • W Liceum mogą kontynuować naukę absolwenci szkół zawodowych, gimnazjów lub 8-letnich szkół podstawowych
  • W liceum mogą się kształcić osoby pełnoletnie. W szczególnych przypadkach mogą być przyjęci uczniowie mający ukończone 16 lat.
  • Kształcenie prowadzone jest systemem zaocznym o profilu ogólnym z nauką języków obcych - angielskim, niemieckim lub rosyjskim.
  • Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym zazwyczaj dwa weekendy w miesiącu.
  • Zajęcia i konsultacje prowadzą doświadczeni nauczyciele z długoletnim stażem, otwarci na problemy słuchaczy.

Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie. Lekcje są prowadzone w przyjaznej i miłej atmosferze. Uczniowie traktowani są indywidualnie, co pozwala na zdobywanie wiedzy bez zbędnych stresów.

Szczególną uwagę zwracamy na prowadzenie zajęć w przyjaznej i ciepłej atmosferze. Każdego słuchacza staramy się otoczyć szczególną opieką i traktujemy indywidualnie.

W systemie zaocznym oceny uzyskuje się, robiąc w domu prace kontrolne i zaliczając przedmiot na koniec semestru. Jeśli uczeń nie może być na zajęciach w trakcie zaliczeń, szkoła wyznacza dodatkowe terminy. Podczas semestru słuchacz uczęszcza na zajęcia z 4-5 przedmiotów, w związku z tym prace i zaliczenia nie są dużym obciążeniem. Zajęcia odbywają się średnio co drugi tydzień ale nieobecności w związku ze wspomaganiem e-learningowym nie są problemem.

Dla osób, które są mniej dyspozycyjne szkoła posiada nowoczesną, internetową platformę e-learningową, dzięki której za pośrednictwem internetu można być na bieżąco z materiałem realizowanym na zajęciach. W ramach tej platformy nauczyciele umieszczają notatki i materiały dydaktyczne oraz prace kontrolne które słuchacze mogą sobie wydrukować.

Rekrutacja 2017/2018 2017-03-21 08:15:00

• Zyta Konert
  • Marta Kuliś
Zapraszamy osoby, które chcą na lekcjach mieć pomocną i życzliwą kadrę pedagogiczną, zwłaszcza, te które mają długą przerwę w nauce i pragną w miłej, bezstresowej atmosferze uczestniczyć w rzetelnie prowadzonych zajęciach przygotowujących do uzyskania średniego wykształcenia, jak również do egzaminu maturalnego (mamy najlepszą zdawalność matury w porównaniu do pozostałych szkół dla dorosłych w Łomży!) oraz do zawodu uzyskując tytuł technika. Mamy już absolwentów, którzy podjęli studia dzienne oraz zdobyli pracę!

Oddział w Łomży istnieje już od 2007 roku. Przez ten okres szczęśliwie uzyskało średnie wykształcenie około 1000 osób. Stanowi to 90% słuchaczy, którzy rozpoczęli u Nas naukę a Ci, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego uzyskali świadectwo dojrzałości dające możliwość kontynuowania nauki na studiach. Od roku 2009 kształcimy naszych słuchaczy także w zawodach; m. in. technik administracji, informatyk, rachunkowości, bhp. Absolwenci, którzy zdobyli w naszej szkole zawód doskonale odnajdują się na rynku pracy. Jesteśmy godni polecenia, czego dowodem jest wciąż wzrastający nabór na kolejne lata Naszej działalności, poszerzanie oferty kształcenia w naszej szkole, tym bardziej, że oferujemy naukę za darmo.

Sekretariat znajduje się w budynku Szkoły Językowej ALMA MATER, sklep MILA w Łomży. Tu również odbywają się zajęcia. Obiekt położony ok. 600 m. od dworca PKS, obok znajdują się: Park Wodny, Park Papieski, Galeria Veneda. Do dyspozycji duży parking.

Sekretariat jest czynny przez cały rok włącznie z wakacjami! od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 15:00 (również przez całe wakacje!) oraz podczas zjazdów w weekendy.