Szkoła policealna (florysta - 1 rok)

Florysta tworzy kompozycje kwiatowe zarówno z kwiatów żywych jak i suszonych, wykonuje wiązanki okolicznościowe z okazji np. ślubu, komunii czy chrzcin. Potrafi on również stworzyć dekoracje z roślin suszonych lub doniczkowych oraz kompozycje mieszane. Podczas nauki słuchacze poznają rodzaje materiałów stosowanych we florystyce, zasady obowiązujące przy komponowaniu bukietów oraz realizują własne pomysły dekoratorskie. Florystyka jest obecnie jednym z bardziej popularnych zawodów w szkołach policealnych.

W związku z rosnącymi oczekiwaniami klientów, florystyka jest dziedziną, która mocno rozwinęła się w ostatnich czasach. Profesjonalni technicy floryści są zatem osobami poszukiwanymi w każdej kwiaciarni czy firmie organizującej wystrój na przyjęcia.