Szkoła policealna (technik archiwista - 2 lata)

• Cel kształcenia
  • Podstawowym celem kształcenia w zawodzie technik archiwista, jest przygotowanie absolwenta do prac związanych z:
    • zakładaniem, organizowaniem i prowadzeniem archiwum,
    • gromadzenie, przechowywanie i udostępnianie zasobów archiwalnych,
    • obsługiwanie komputerowego systemu informacji archiwalnej,
    • zarządzaniem dokumentacją w kancelariach urzędów i innych jednostek.
  • Perspektywa
  • Zawód z dużą szansą na znalezienie dobrze płatnej pracy. Każda firma czy instytucja potrzebuje osoby, która zajmie się sklasyfikowaniem, opisaniem i zabezpieczeniem dokumentacji co sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanego specjalistę.

Nauczanie na kierunku technika archiwista daje przygotowanie o charakterze zawodowym szerokoprofilowym. Technik archiwista może być zatrudniony w:
    • kancelariach prawnych i notarialnych,
    • archiwach zakładowych,
    • muzeach,
    • bankach,
    • szpitalach,
    • sądach,
  • Zajęcia zawodowe
  • Prowadzenie archiwum, gromadzenie i opracowywanie dokumentacji audiowizualnej.
  • Przedmioty
  • Podstawy archiwistyki, metody pracy w archiwum zakładowym, prawo archiwalne, język obcy w archiwistyce, prowadzenie archiwum i opracowanie materiałów archiwalnych.