Szkoła policealna (technik usług kosmetycznych - 2 lata)

Absolwenci kierunku wykonują zabiegi w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej oraz zabiegi fizykoterapeutyczne; udzielają porad z zakresu kosmetyki zachowawczej i zdobniczej. Zawód Kosmetyczki daje szansę współpracy z wieloma nowoczesnymi firmami kosmetycznymi, które wśród najlepszych absolwentek tego właśnie kierunku poszukują kadry. Od 1990 roku rynek kosmetyczny jest jednym z najbardziej dynamicznych w Polsce i na świecie.

• Zadania zawodowe:
    • wykonywanie zabiegów w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej
    • wykonywanie zabiegów fizykoterapeutycznych
    • udzielanie porad z zakresu kosmetyki zachowawczej i zdobniczej
    • zaznajomienie klientów z najnowszymi osiągnięciami medycyny estetycznej
    • sporządzanie podstawowych kosmetyków
    • dobór kosmetyków i zabiegów dla różnych rodzajów cery i skóry

Absolwenci kierunku Technik usług kosmetycznych mogą znaleźć zatrudnienie w miejscach jak gabinety kosmetyczne, Day Spa, hotele SPA współpracujące z gabinetami kosmetycznymi, salony SPA, gabinety pięknych dłoni i stóp, gabinety odnowy biologicznej.